Ewa WawroEWA FERDYNANDA WAWRO

Pochodzę z Jasła i tu mieszkam. Jestem mężatką, mam dwie dorosłe córki. Mam wyższe wykształcenie, jestem dziennikarką z wieloletnim stażem i doświadczeniem. Obecnie prowadzę dwa portale internetowe: regionalny www.twojejaslo.pl  i ogólnopolski www.naszewinnice.pl. Zawodowo zainteresowana jestem szczególnie tematyką samorządową, problemami społecznymi (interwencje w imieniu czytelników), przełamywaniem barier, głównie w stosunku do niepełnosprawności.

Jestem Prezesem Zarządu Fundacji Na Rzecz Rozwoju i Promocji Winiarstwa „Galicja Vitis”, dyrektorem Podkarpackiej Akademii Wina w Jaśle, wiodącego ośrodka edukacji winiarskiej w Polsce – www.akademiawina.org, autorką książek o enoturystyce na Podkarpaciu i w Polsce oraz wydawcą i współautorką podręczników dla winiarzy.

Jestem osobą kreatywną, z dużym doświadczeniem zawodowym i życiowym, łatwo nawiązującą kontakty z innymi. We wszystkich działaniach, jakie podejmowałam zawsze najważniejsi dla mnie byli, są i będą ludzie.

Do Rady Powiatu w Jaśle kandyduję z listy KWW PSPP, poz. 2. Proszę o Wasze głosy.

Jako dziennikarka wywodząca się z Jasła i tutaj pracująca, dobrze znam problemy, z jakimi borykają się mieszkańcy naszego regionu. Z racji specyficznego zawodu znam je zarówno od strony mieszkańców, urzędników, jak i samorządowców. Moje interwencje w wielu sprawach  pomogły skutecznie rozwiązać problemy, czasem takie, które wydawały się nie do rozwiązania. W takich sytuacjach czasem  wystarczy dobra wola, wzajemne zrozumienie i szukanie kompromisów. Jako radna RPJ chciałabym pracować dla dobra nas wszystkich, wypracowywać najlepsze rozwiązania, a tam gdzie to potrzebne dążyć do kompromisów. 

Jednym z moich priorytetów będą działania zmierzające do zwiększenia  atrakcyjności gospodarczej i turystycznej powiatu jasielskiego. Nie zgadzam się z opinią, że samorząd powiatowy, z racji ograniczonych możliwości finansowych,  ma na to niewielki wpływ.  Inicjując efektywną współpracą między powiatem a miastem i gminami, a także wspierając w każdy z możliwych sposobów lokalnych przedsiębiorców można zrobić dużo dobrego dla wspólnego dobra. Jestem o tym głęboko przekonana.

Dużo uwagi przywiązuję do sytuacji ludzi niepełnosprawnych, barier i ograniczeń, z którymi muszą się borykać. To problemy, które często pozostają niezauważone przez samorządowców, niewygodne i marginalizowane. Jako radna RPJ chciałabym to zmienić.

Drogę zawodową rozpoczęłam od pracy w Szpitalu Specjalistycznym w Jaśle, jako technik elektroradiolog. Od tamtej pory minęło sporo czasu, pracuję w innej branży ale nigdy nie przestałam być żywo zainteresowana sytuacją naszej służby zdrowia, zarówno do strony pacjentów, jak i pracowników. Jako radna RPJ chciałabym pracować zarówno dla jednych, jak i drugich.

Jestem osobą kreatywną, z dużym doświadczaniem zawodowym i życiowym, łatwo nawiązuję kontakty z innymi. We wszystkich działaniach, jakie podejmowałam zawsze najważniejsi dla mnie byli, są i będą ludzie.

Do Rady Powiatu w Jaśle kandyduję z listy KWW PSPP, poz. 2. Proszę o Wasze głosy.

cv1cv2cv3